18 Mart 2021
Genel
18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde şehitlerimizi andık

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde şehitlerimizi andık

Çanakkale Zaferi’nin 106’ncı yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi andık. Maske, mesafe ve hijyen tedbirleri gözetilerek yapılan çevrim içi anma törenimizi, pandemi nedeniyle okulda bulunamayan öğrencilerimiz youtube kanalımız üzerinden izledi.

Tören, Saygı Duruşu, Çelenk Sunumu ve İstiklal Marşı’nın okunuşu ile başladı. Anaokulu İlkokul Ortaokul Müdürü Rasim Aydoğuş, törende yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

”Çanakkale Savaşı’nda 100 binden fazla okumuş ve aydın Türk’ü kaybedildi, bu kaybın olumsuz etkileri Türk İstiklal Harbi’nde ve Cumhuriyet Türkiye’sinde görüldü. Mustafa Kemal Atatürk bu kaybı şöyle ifade etmiştir: ‘Biz Çanakkale’de bir dar-ül fünün (üniversite) gömdük.’ Evet, belki Türk Milletinin eğitimli nesli, çiçeği bu savaşla birlikte yok edildi ama cumhuriyetin kurulması sonrası Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimleri ile birlikte bu ülke daha modern ve aydınlık bir geleceğe uyandı. Siz Türk gençliği bu savaşlarda canını feda eden eğitimli neslin yarım kalan ideallerini hem bu ülke için hem de onlar için, üzerinden 106 yıl geçtikten sonra dahi tamamlamak zorundasınız. MEV Koleji Özel İzmir Bornova Okulları olarak bizler de sizlere bu uğurda rehber ve yoldaş olmak için varız. Sizlere güveniyoruz.”

Çanakkale Zaferi töreni kapsamında lise öğrencilerimiz tarafından hazırlanan Özgürlük Mücadelesinde Toprağa Düşenler Oratoryosu gösterisi, ortaokul öğrencilerimiz tarafından da lirik dans gösterisi yapıldı. Yine lise öğrencilerimizin, öğretmenleriyle birlikte enstrümanları eşliğinde seslendirdikleri Çanakkale Türküsü ve Çanakkkale’de Marşı, töreni izleyenlere duygusal anlar yaşattı.

Çanakkale Zaferi anma etkinlikleri kapsamında lise öğrencilerimizce hazırlanan“18 Mart Çanakkale Zaferi Sergisi” de büyük beğeni aldı.

 

 

 

 Etiketler