13 Kasım 2023
Genel
19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını coşkuyla kutladık

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını coşkuyla kutladık

MEV Koleji Özel İzmir Bornova Okulları olarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı okulumuzun kapalı spor salonunda coşkuyla kutladık.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 104. yıl dönümünde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız için okulumuzda tören düzenlendi. Tüm öğretmen ve öğrencilerimizin hazır bulunduğu törenimiz; saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunuşu ile başladı. Kapalı Spor Salonumuzda öğrencilerimizin yaptığı dans ve spor gösterilerinin ardından Çok Amaçlı Salonumuzda neşe dolu bir konser gerçekleştirildi.

Spor şenliğimizde öğrencilerimiz çok eğlendi

19 Mayıs Bayramımız nedeniyle Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi öğrencilerimizin katılımıyla düzenlediğimiz spor şenliğimiz de renkli görüntülere sahne oldu. Halat çekme, çuval yarışı gibi geleneksel oyunlarla doyasıya eğlenen öğrencilerimiz, birbirinden eğlenceli yarışlarla da kıyasıya mücadele etti. Daha sonra spor müsabakalarının şampiyonlarına ödülleri takdim edildi.

Sporun her dalıyla bayramımızı kutladık

Kutlamalar kapsamında, ortaokul ve lise kademelerinde ayrı ayrı tarihlerde futbol, voleybol ve basketbol branşlarında müsabakalar düzenlendi. Öğrencilerimiz hem keyifli vakit geçirdiler hem de sportmenlik ve centilmenlik kuralları çerçevesinde spor yapmanın tadını doyasıya çıkardılar.Etiketler