3 Ekim 2022
Genel

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Törenimizi gerçekleştirdik

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Törenimiz; öğrencilerimiz, velilerimiz, öğretmenlerimiz ve okul yöneticilerimizin katımıyla gerçekleştirildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunuşu ile başlayan Koordinatör Müdürümüz Anaokulu İlkokul Ortaokul Müdürü Rasim Aydoğuş ile Anadolu Lisesi Fen Lisesi Müdürümüz Selahattin Haşlaker’in hazır bulunduğu törenimize Milli Eğitim Vakfı Merkez Yönetim Kurulu üyemiz Ahmet Remzi Sezgin de katıldı. Okulumuzu projelendirme aşamasından inşaat sürecinin tamamlanıp bugünlere gelmesinde büyük emeği geçen Sezgin törende yaptığı konuşmada, “Okulumuz gün boyu yaşayan sınıfları, laboratuvarları, spor ve toplantı salonları gibi tüm aktiviteleri gerçekleştirebilecek hacimleriyle yalnız Bornova’nın, İzmir’in değil ülkemizin en güzel, en modern okulu olarak projelendirilmiş sizlerin faydasına sunulmuştur. Öğrencilerimizden beklentimiz, sağladığımız tüm bu eğitim imkanlarından en iyi şekilde yararlanmalarıdır. Hep beraber, birlikte başarıya ulaşabilmek için çok çalışacağız. Buna inanıyoruz” dedi.
Koordinatör Müdürümüz Aydoğuş da törendeki konuşmasında, şöyle konuştu:
“Değerli velilerimiz; canlarınızı, evlatlarınızı geleceklerinin gerektirdiği bilgi, beceri ve donanımları kazanmaları için bizlere emanet ettiniz, güvendiniz. Şunu bilmenizi isterim ki bu güvenin yarattığı sorumluluk duygusu bizlerde heyecan, enerji ve dinamizm olarak vücut bulmaktadır, bulacaktır. Biz MEV Koleji öğretmenlerinin attığı her adımda, çocuklarla yaptığımız her etkileşimde, cismi burda olmayan ama fikirleri zihnimizde kazınmış bir rehberimiz var. Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk. Bu yıl da her yıl olduğu gibi izindeyiz!”
Protokol konuşmalarının ardından okulumuzun Beden Eğitim öğretmenleri eşliğinde tüm öğrencilerimiz dans etti. Ardından MEV Bornova Rock grubumuz nefis bir müzik ziyafeti verdi. Törenimiz; ilk ders zilinin çalması ile son buldu.

 

 Etiketler