13 Kasım 2023
Genel
Bilim Şenliğimiz dopdolu geçti

Bilim Şenliğimiz dopdolu geçti

MEV Koleji Özel İzmir Bornova Okullarımızda ” Bilim Şenliğimizi” Okul Aile Birliğimizin de katkılarıyla gerçekleştirdik. Ortaokul ve Lise öğrencilerimizin tüm yıl boyunca hazırladıkları projelerini sundukları, söyleşilerin organize edildiği ve tüm kademelerde eğlenceli deneylerin yapıldığı Bilim Şenliği oldukça eğlenceli geçti.

İki gün süren etkinliklerde ortaokul ve lise öğrencilerimiz bir yıl boyunca çalıştıkları projelerinin sunumlarını yaptılar, edindikleri bilgileri alt kademelerde okuyan arkadaşlarıyla paylaştılar. Daha sonra avlumuzda birbirinden ilginç deneyler yaptılar. Anaokulu çocuklarımız da öğretmenlerinin yaptığı deneylerle çok eğlendiler.

 

Su dünyasını keşfettiler

 

Bilim Şenliği kapsamında Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi öğrencileri, Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi’nden Doç. Dr. Ertan Dağlı’nın ‘Su ve Sucul Ekosistemler’ konulu sunumuna katıldılar. Öğrencilerimiz, Dağlı’nın sunumunda sucul ekosistemde bulunan canlıları tanıma, denizel ekosistemdeki sorunların farkına varma fırsatı yakaladılar. Dağlı, Deniz Canlıları Koleksiyonu’nu da yanında getirerek, öğrencilerimizin yakından incelemesine fırsat verdi.Etiketler