13 Kasım 2023
Genel
Bir iyilik hareketi: Kış Festivali

Bir iyilik hareketi: Kış Festivali

MEV Koleji Özel İzmir Bornova Okullarımız, yeni yıla yardımlaşma ve dayanışma duyguları içerisinde girmek için Kış Festivali-Winter Fete etkinliğini Okul Aile Birliği’nin desteği ile düzenledi. Etkinlikten elde edilen gelirin büyük bir kısmı özel gereksinime ihtiyaç duyan çocuklar için kullanıldı. Gelirin bir kısmı da 6 Şubat depreminden etkilenen bölgelerdeki depremzedelere yardım olarak gönderildi.

 

MEV Bornova, bu yıl Okul Aile Birliği ile iş birliğinde büyük bir iyilik hareketi başlattı. Velilerin desteği ile gerçekleştirdiği Kış Festivali’nde hem eğlence hem yardımlaşma vardı. Çeşitli stantların açıldığı, farklı istasyonlarda öğretmenlerin ve lise öğrencilerinin iş birliği ile deneylerin yapıldığı etkinlikte bir de sponsor firmaların yardımıyla çekiliş düzenlendi. Ektinlik güzel bir yeni yıl konseriyle son buldu.

141 çocuk giydirildi

Yeni yılın başlangıcında gerçekleştirilen Kış Festivali-Winter Fete’de toplanan gelir daha sonra ihtiyaç sahiplerine ulaştı. Gelirin büyük kısmı özel gereksinime ihtiyaç duyan çocuklarımız için kullanılırken, 6 Şubat’ta yaşanan deprem felaketinden etkilenen vatandaşlarımıza da destek sağlandı. Okul Aile Birliği Yönetimi ve Okul Müdürlüğü tarafından yürütülen süreçte Özel Eğitim Merkezleri’nde okuyan ya da özel gereksinimleri olan ihtiyaç sahibi toplam 141 çocuk tepeden tırnağa giydirildi. Ayrıca bu merkezlerde eğitim alan çocuklarımıza bir çift afo ve orfez ayakkabısı, bir çift el ateli, bir çift gece ateli, bir adet işitme cihazı, bir adet tekerlekli sandalye, bir adet tırmanma merdiveni ve hem özel eğitim veren devlet okullarına hem bu merkezlerimize çok sayıda eğitim materyali tedarik edildi.

Depremzede aileler de unutulmadı

Tüm bu desteklerin yanı sıra 6 Şubat’ta yaşanan deprem felaketinden etkilenen bölgeye gıda yardımı da yapıldı; kıyafet, yorgan, battaniye, hijyen malzemesi, fanlı ısıtıcı, elektrikli ocak gibi malzemeler içeren 100 koli destek gönderildi.Etiketler