16 Kasım 2021
Genel
Cumhuriyet Bayramımızı coşkuyla kutladık

Cumhuriyet Bayramımızı coşkuyla kutladık

 

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98’inci yılını öğrenci, öğretmen ve personelimizin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz törende coşkuyla kutladık. Maske, mesafe ve hijyen tedbirleri gözetilerek yapılan kutlama törenimiz; çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunuşu ile başladı.

Anaokulu İlkokul Ortaokul Müdürümüz Rasim Aydoğuş, törende yaptığı konuşmada Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anarak, “Cumhuriyetimizin 98. Yılını kutladığımız bugünde mutluyuz, gururluyuz. En büyük gurur kaynağımız da Cumhuriyetin kazanımlarını, Türk Milli Eğitim sisteminin yürütülmesinde öncül kabul eden Milli Eğitim Vakfı’nın mensubu olmamızdır. 40 yıllık bir camianın kurumu olarak Ulu Önder’in vizyonu ve Cumhuriyet’in kazanımlarından güç alarak Cumhuriyete sorumluluklarımızı yerine getirmeye çalışıyoruz” dedi. Öğrencilerimizin coşkuyla katıldığı törende Cumhuriyet Bandomuzun gerçekleştirdiği gösteri de büyük beğeni aldı.

Tüm öğrencilerimizde Cumhuriyet sevinci

Cumhuriyet Bayramı coşkumuz, bütün kademelerimizdeki öğrencilerimiz tarafından gerçekleştirilen etkinliklerle tüm hafta boyunca sürdü. Anaokulu ve İlkokul öğrencilerimiz ritim gösterisi hazırladı, ilkokul öğrencilerimiz kortej yürüyüşü gerçekleştirdiler ve el izleriyle Türkiye haritamızı bayrağımızın renklerine boyadılar. Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerimiz, “Yarın Cumhuriyeti İlan Edeceğiz” ve “The Meaning of Republic” adlı sunumlarıyla, farklı kademelerden oluşan Cumhuriyet Koro ve Orkestramız da sahnede seslendirdikleri marşlarla Cumhuriyet kutlamalarımıza katıldılar. Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerimizin hazırladığı “Cumhuriyet Kanatlarımız Zeybek Gösterisi” de büyük beğeni topladı.Etiketler