8 Nisan 2021
Genel
ETwinning Projemiz: One Book One Break

ETwinning Projemiz: One Book One Break

“One Book One Break” adlı eTwinning projemiz ile öğrencilerimiz hem okuma alışkanlığı kazanıyor hem de bu konuda farkındalık oluşturmaya çalışıyor.

Her bireyin ihtiyacı olan kitap okuma alışkanlığına dair farkındalık oluşturmayı hedeflediğimiz “One Book One Break” adlı eTwinning projemiz, Proje Kurucu Üyesi Psikolojik Danışmanımız Nagihan Boz rehberliğinde 2. sınıf öğrencilerimizin katılımıyla uygulanıyor. Proje kapsamında, kitap okuma alışkanlığı kazanan öğrencilerimiz, bu alışkanlıklarının diğer arkadaşları arasında yayılmasında da aktif rol oynamanın mutluluğunu yaşıyor.

Proje ile sosyalleşme ihtiyaçları da gideriliyor

Sırbistan’da bulunan Vuk Stefanovic Karadzic İlkokulu ile yürütülen ortak proje kapsamında, çocukların sosyalleşme ihtiyacının olumsuz etkilendiği pandemi sürecinde aynı anda birlikte ortak bir etkinlik için bir araya gelmeleri de sağlanıyor. Akşam saat: 20.00 ‘de en az 15 dakika hep birlikte kitap okuyup, #birkitapbirmola #onebookonebreak etiketi ile okudukları kitapları resimleri ve yorumlarıyla paylaşan öğrencilerimiz, kitap önerileriyle de dikkat çekiyor.

Ülkeler arası kitap tavsiyesi

Proje ortağı Vuk Stefanovic Karadzic İlkokulu ile birlikte online dersler yapıp çalışmalar yapan öğrencilerimiz, ülkeler arası kitap tavsiyesinde de bulunuyorlar. Okudukları kitapları birbirlerine tanıtan öğrencilerimiz farklı kültürler hakkında hem bilgi sahibi oluyor hem de yabancı dillerini geliştirme olanağı yakalıyorlar. Ayrıca, proje kapsamında ortak okulumuz ile birlikte yaşayan kitaplar tasarlama, kitap ayracı yapma, slogan ve afiş çalışmaları gibi etkinliklere yönelik de çalışmalar yürütülüyor.

 

 Etiketler