13 Kasım 2023
Genel
MEVBORNOVA’da 23 Nisan coşkusu

MEVBORNOVA’da 23 Nisan coşkusu

MEV Koleji Özel İzmir Bornova Okulumuzda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı coşkuyla kutladık. Bir hafta boyunca çeşitli etkinliklerle yapılan kutlamaların son gününde velilerimizin de katılımıyla güzel bir tören gerçekleştirdik. 23 Nisan Çocuk Şenliğimiz Anaokulu İlkokul Ortaokul Müdürü Koordinatör Müdürümüz Rasim Aydoğuş’un konuşmasıyla başladı. Ardından çocuklarımız velilerimize nefis bir dans gösterisi yaptı. Müzik öğretmenlerimizin Beden Perkisyonu Gösterisi ile devam eden şenliğimiz avluda hazırlanan etkinlik istasyonlarımızdaki eğlencelerle devam etti. Öğrencilerimiz, Çok Amaçlı Salonumuzda velilerimize muhteşem bir müzik ziyafeti sundu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutlarken, deprem bölgesindeki çocuklarımızı da unutmadık. “Oyuncağımı Paylaşıyorum Kampanyamıza” katılan öğrencilerimiz, arkadaşlarının bayramını aldıkları oyuncaklarla kutlamak istedi. Toplanan oyuncaklar, deprem bölgesinde yaşayan çocuklarımıza gönderilecek.

International Day etkinliği de yaptık

Ortaokul, ilkokul ve anaokulu çocuklarımız 23 Nisan kutlamaları kapsamında International Day etkinliklerini gerçekleştirdiler. Ortaokul 5, 6 ve 7. sınıflarımızın hazırladığı İngilizce ülke sunumlarına ziyaretçi olarak katılan velilerimiz ile anaokulu ve ilkokul çocuklarımız, global vatandaşlar olarak pasaportlarını kontrol ettirdi. Gün boyu İngilizce konuşup yapılan sunumlarla dile maruz kalarak dil becerilerini geliştiren öğrencilerimiz, geleneksel Meksika, İspanya, Norveç, Havai, Yunanistan, Rusya, Tayvan gibi bir çok farklı ülkenin müzikleri eşliğinde dans edip, Fransız mutfağından, Kanada mutfağına on altı farklı ülkeye ait bir çok farklı yiyeceğin tadına baktı. Eski Mısır’da bir Firavunla tanışıp, Hint kültürünü tanıdılar, Avustralya’nın görkemli Opera Binası’nı ziyaret ettiler. Yunan tanrılarının hikayelerini dinleyip, Hollanda’daki meşhur yel değirmenlerini gördüler.

 Etiketler