13 Kasım 2023
Genel
MEVBORNOVA’da Kitap Günleri düzenlendi

MEVBORNOVA’da Kitap Günleri düzenlendi

 

MEV Koleji Özel İzmir Bornova Okulları, “Yaşamak” temasıyla MEVBORNOVA Kitap Günleri’nin ilkini gerçekleştirdi. Üç gün süren etkinlik boyunca okulda birbirinden değerli yazarlar ve yayınevleri ağırlandı. Etkinliklerimiz boyunca kitaplardan çıkan kahramanlar okulumuz koridorlarında dolaştı, sınıflarımızın kapısı öğrencilerimizin kendi elleriyle hazırladığı şiir ve sanat sokağına açıldı. Bolca okundu, bolca eğlenildi ve hep birlikte “Kitap Yaşatır” denildi.

Lise öğrencilerimizden kitap kahramanları korteji

Etkinliklerimiz, lise öğrencilerimizin kitap kahramanlarını canlandırdığı kortejin tüm okulu selamlamasıyla başladı. Değerli yazarlarımız Tülin Kozikoğlu ve Güzin Öztürk’ün öğrencilerimizle yaptıkları söyleşi ve atölyelerin ardından branş öğretmenlerimiz dersliklerimizde birbirinden güzel etkinlikler gerçekleştirdi. Öğrencilerimiz kitaplarla yaşam dolu geçirdiği bu ilk günde “Cancan ile Kuki” Kitabı Üzerine Kahraman Tasarım Çalışmaları, “En Sevdiğim Kitabı Baştan Yazıyorum” Etkinliği, “Kitapların Dünyasında Yaşamak”” Konulu Bilgilendirici Yazı Çalışmaları, “Gölge Sanatları” Etkinliği, “Biyoçeşitliliğin Yaşama Etkisi” Konulu Afiş Çalışması, “Yaşamak Cesaret İster.” cümlesinin elementlerle yazımı çalışmasında, “Yaşamak”” Temalı Sanat Sergisi gerçekleştirildi.

Resim ve şiir sokağı etkinliği

Etkinliklerin ikinci gününde değerli yazarlarımız Aytül Akal, Nilay Yılmaz ve Almila Aydın’ın öğrencilerimizle yaptıkları söyleşi ve atölyelerin ardından anaokulu, ortaokul ve lise öğrencilerimiz koridorlarında Resim ve Şiir sokağı etkinliği gerçekleştirdi. Ardından branş öğretmenlerimiz dersliklerimizde “Hikaye Haritalama” Etkinliği, “Kitap Sayfası Tasarımı” Etkinliği, “Book Cover” Etkinliği, “Stories Come Alive Etkinliği, “Kitap Sayfalarından Kolaj” Çalışması, “Kitap Ayracı” Etkinliği, “Yaşamak Temalı Slogan” Çalışması, “Carfting A Story” Atölyesi, “Sindirim Sistemi ve Yaşamak” Temalı Afiş Çalışması, “Yaşamak İçin…” konulu slogan çalışması, “Analysing A Story” Etkinliği yapıldı.

Son gün yazarlar şöleni

“Yaşamak” temasıyla gerçekleştirdiğimiz MEVBORNOVA Kitap Günlerimizin son gününde dokuz değerli yazarımızı ağırladık. Değerli yazarlarımız Nevzat Süer Sezgin, Özge Bahar Sunar, Gülay Pamuk, Gönül Çatalcalı, Emel &Hasan Karaca, Oya Uslu, Ayfer Demirtaş, Elif Bülbül ve Feray Ünal öğrencilerimizle bir araya geldi. Ardından branş öğretmenlerimiz okumak temalı “Çomak Kukla Tasarımı” Atölyesi, “Our Story Booket” Çalışması, “Canva ile Kitap Ayracı” Tasarımı, “Legolarla Kitap Tutucu Tasarımı, “Kraliçeyi Kurtarıyoruz” Etkinliği, “Yaşamak Temalı Şiirler ve Bestelenmiş Şiirler” Sunumu yaptı.

Üç gün boyunca her akşam velilerimizin de katılımıyla P4C etkinliklerinin de gerçekleştirildiği Kitap Günleri boyunca hem öğrencilerimiz, hem öğretmenlerimiz hem de velilerimiz kitaplarla dolu birbirinden güzel etkinliklere katılmış oldu.Etiketler