Öğrencilerimiz Bilim Kongrelerinde büyük başarı gösterdi

Öğrencilerimiz Bilim Kongrelerinde büyük başarı gösterdi

ISARC (INTERNATİONAL Science and Art Research Center) bünyesinde gerçekleştirilen 5. Uluslararası Palandöken Bilimsel Çalışmalar Kongresi, 4. Uluslararası Marmara Bilimsel Araştırmalar ve İnovasyon Kongresi ve 6. Uluslararası Fen Bilimleri ve İnovasyon Kongresi’nde Fizik Öğretmenimiz Dr. Hamdi Dağıstanlı’nın danışmanlığında lise öğrencilerimiz sundukları sözlü bildirilerle büyük başarı gösterdi.

Uçar ve Kökçü 6. Uluslararası Fen Bilimleri ve İnovasyon Kongresi’nde

Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencilerimiz Doğa Uçar ve İpek Duru Yavuz “Wo2 yarı iletken yapısının gerdirme etkisi altında elektronik bant yapısının incelenmesi”, Fen Lisesi 10. sınıf öğrencilerimizden Ada Gülse Atam ve Ela Naz Kökçü ise “MoO2 yapısı üzerine gerdirme ve sıkıştırma etkileri” konularında 6. Uluslararası Fen Bilimleri ve İnovasyon Kongresi’nde başarıyla sunumlarını gerçekleştirdiler.

Tüzüngüven ve Gencay 5. Uluslararası Palandöken Bilimsel ve İnovasyon Araştırmalar Kongresi’nde

Fen Lisesi 10. Sınıf öğrencilerimizden Fulya Tüzüngüven ve Zeynep Ceylin Gencay “MoS2 bal peteği yapısının gerinimler altında elektronik band yapısının incelenmesi” konulu ve Anadolu Lisesi 9.Sınıf Öğrencimiz Melis İmamoğlu ve Fen Lisesi 11. sınıf öğrencimiz Defne Çetin ” WSe2 bal peteği yapısının gerinimler altında elektronik band yapısının incelenmesi” konulu bildirilerini 5. Uluslararası Palandöken Bilimsel ve İnovasyon Araştırmalar Kongresi’nde İngilizce olarak sundular. Öğrencilerimiz Kongre yönetiminin büyük takdirini kazandılar.

Özdemir ve Gülbalar 5. Uluslararası Marmara Bilimsel Araştırmalar ve İnovasyon Kongresi’nde

5. Uluslararası Marmara Bilimsel Araştırmalar ve İnovasyon Kongresi’nde ise Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencilerimizden Defne Koç ve Ece Yasan “Investigation of electronic band structure of MoTe2 honeycomb structure under strain effect (Sıkıştırma etkisi altında MoTe2 altıgen yapısının elektronik band yapısının incelenmesi)” , Derin Özdemir ve Ada Gülbahar “Investigation of electronic band structure of MoSe2 honeycomb structure under strain effect ((Sıkıştırma etkisi altında MoSe2 altıgen yapısının elektronik band yapısının incelenmesi)” konulu sözlü bildirilerini başarı ile sunarak kongre başkanı ile oturuma katılan öğretim üyelerinin beğenisini topladılar.

 Etiketler