9 Haziran 2022
Genel
Okulumuzda 23 Nisan coşkusu

Okulumuzda 23 Nisan coşkusu

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama törenimizi Milli Eğitim Vakfı Merkez Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Mehmet Temel’in katılımıyla gerçekleştirdik. 2 yıl boyunca süren pandemi tedbirleri nedeniyle velilerimizin de ilk kez misafirimiz olduğu törenimizde, anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencilerimiz birbirinden güzel gösterilerle bayram coşkumuzu bir şenliğe dönüştürdü.

Tören; saygı duruşu, çelenk sunumu ve İstiklal Marşı’nın okunuşu ile başladı. Ardından Anaokulu İlkokul Ortaokul Müdürü Koordinatör Müdürümüz Rasim Aydoğuş ve Vakfımızın Başkanı Sayın Mehmet Temel protokol konuşmalarını gerçekleştirdi. Aydoğuş, törende yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“Evet, bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı…23 Nisan 1929 tarihinden bu yana sadece bizim çocuklarımızın ya da barış içinde yaşayan dünya çocuklarının değil bu yüzyılda bile dünyanın dört bir köşesinde savaşın gölgesinde yaşam mücadelesi veren, büyük travmalar yaşayan çocukların da bayramı… Dünyanın çocuklardan öğrenecek çok şeyi var. Saflık, arkadaşlık, çıkarsızlık, merhamet ve daha nice üstün değer… Büyüdükçe çocuklarımız, dünya ya da yetişkinler değil mi bu değerlerden uzaklaştıran ya da olumlu anlamda pekiştiren onları? Yoğuran, şekillendiren biz yetişkinler, anneler, babalar, öğretmenler, okullar ve nicesi. Bu içinde bulunduğunuz Milli Eğitim Vakfına ait eğitim tesisinin ve biz eğitimcilerin var olma sebebi bu değerleri pekiştirmektir. Bu değerleri, bu bayramı onlara armağan eden liderin izinden giderek pekiştirmektir. Bu anlamlı günde bir kez daha Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının manevi huzurunda saygıyla eğiliyorum. Bayramınız kutlu olsun.”

Milli Eğitim Vakfı Başkanımız Sayın Mehmet Temel de kürsüde yaptığı konuşmada, “Başöğretmenimiz, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Atatürk’ün geleceğimizin güvencesi ve teminatı olan çocuklarımıza armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. Milli bayramlarımızın coşkusunu hep birlikte yaşamamız ve bizlerden sonraki nesillere de aynı coşkuyu aktarmamız hepimizin görevi, sorumluluğudur. Bu yüzden coşkumuz büyük, çok mutluyuz” dedi.

Anadolu Lisesi Fen Lisesi Müdürü Selahattin Haşlaker’in de hazır bulunduğu törende, anaokulu, ilkokul ve ortaokul çocuklarımız hazırladıkları birbirinden renkli gösterilerle katılımcılardan büyük beğeni aldı. Okul koromuz bayram coşkumuzu söyledikleri şarkılarla artırırken, okul bandomuzun gösterisi de velilerimizden alkış aldı. Öğrencilerimizin jimnastik gösterisi, ritim gösterisi de misafirlerimizi büyüledi. Bayrağımızın renginde giyinen öğrencilerimiz, Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Atatürk’ün kendilerine armağan ettiği bu güzel günde gönüllerince çocuk olmanın mutluluğunu yaşadı.Etiketler