9 Eylül 2021
Genel
Yeni eğitim-öğretim yılı açılış törenimizi gerçekleştirdik

Yeni eğitim-öğretim yılı açılış törenimizi gerçekleştirdik

 

    

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış törenimiz, öğrencilerimiz, velilerimiz, öğretmenlerimiz ve okul yöneticilerimizin katımıyla gerçekleştirildi.
Öğrenci ve velilerimizin Çamdibi Bandosu’nun eşliğinde okul bahçemize alınmasıyla başlayan törenimizde; Koordinatör Müdürümüz Fen Lisesi Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Duman ile Anaokulu İlkokul Ortaokul Müdürümüz Rasim Aydoğuş Atatürk büstüne çelenk sunumu yaptı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından MEV Merkez Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Temel’in 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Mesajı paylaşıldı. Temel, açılış mesajında, “Sevgili öğrenciler ilkeli ve hedefli olmanızı istiyorum kendinize bir hedef belirleyin o hedefe ulaşmak için de ilkeli hareket edin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyini hedefleyen çocuklarımız, MEV kolejlerinde; akla, bilime ve çağın gereklerine uygun bilgi ve beceri donanımıyla yetiştirileceğine inancım tamdır” dedi.
Anaokulu- İlkokul-Ortaokul Müdürümüz Rasim Aydoğuş ise konuşmasında, “MEV’li olmak hayat boyu öğrenmeyi gerektirir. MEV’li olmak özgüven ve özsaygı sahibi olmaktır. En önemlisi MEV’li olmak sözde değil özde Atatürkçü olmak demektir. Tüm bu özellikleri yetiştirdiğimiz nesillere kazandırmak istiyoruz ve siz değerli velilerimizden de bu genel çerçevede destek bekliyoruz. Sevgili öğrenciler, sizlerden öğretmenlerinizin rehberliğinde planlı ve programlı çalışmanızı; davranışlarınızla, akademik başarınızla, sosyal becerilerinizle örnek birer MEV öğrencisi olmanızı; özgürce düşünmenizi, çok okumanızı, sporu ve sanatı hayatlarınızın bir parçası haline getirmenizi istiyoruz. Yüzünüzü dünyaya çevirin, yabancı dil yeterliliğinizi geliştirin ancak bunu yaparken asla milli değerlerimizden taviz vermeyin. Atatürk’ü iyi anlamanız, anlatmanız, Onun eseri Cumhuriyetimize sahip çıkmanız, korumanız, kıymet bilmeniz ise sizlerden en büyük beklentimizdir” mesajı verdi. Covid-19’a karşı her türlü tedbirin okul içerisinde alındığını, tüm öğretmenlerin ve personelin aşılarını tamamladığını belirten Aydoğuş, okulumuzun Türk Standartları Enstitüsünden OKULUM TEMİZ belgesi almaya da hak kazandığını dile getirdi.
Koordinatör Müdürümüz Fen Lisesi Anadolu Lisesi Müdürümüz İbrahim Duman da açılış törenimizde öğrenci ve velilerimize şöyle seslendi:
“Milli Eğitim Vakfı sürekli gelişim stratejileri ve çağdaş vizyonu ile ülkemizde çocuklarımızın insani ve ahlaki değerlere sahip, bilinçli, iyi eğitim almış saygılı ve kendine güvenen fertler olarak yetiştirilmeleri için nitelikli eğitimin öncüsü olma misyonuna kararlılıkla devam etmektedir. Sizleri, güvenli ve kaliteli bir eğitim ortamında 21.yy. becerileri ile donatarak geleceğe hazırlamak için varız. Bu çerçevede; sizleri, sevgiye, akla, bilime ve tekniğe dayanarak, kendi kültürümüz içinde, eleştirel ve yaratıcı düşünebilen, iyi iletişim kurabilen, araştırma-sorgulama yapabilen, girişimci, akılcı ve çağdaş bireyler olarak yetiştirmek en önde gelen görevimizdir.”
Trio müzik dinletisi, şiir, hoş geldiniz sunumu ve MEV Marşı’nın okunuşu ile devam eden törenimiz; ilk ders zilinin çalması ve balonların gökyüzüne gönderilmesiyle son buldu.Etiketler