13 Kasım 2023
Genel
Yeni Eğitim Öğretim Yılı Açılış Törenimizi Gerçekleştirdik

Yeni Eğitim Öğretim Yılı Açılış Törenimizi Gerçekleştirdik

 

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Törenimiz, öğrencilerimiz, velilerimiz, öğretmenlerimiz ve okul yöneticilerimizin katımıyla gerçekleştirildi.

Öğrenci ve velilerimizin Çamdibi Bandosu’nun eşliğinde okul bahçemize alınmasıyla başlayan törenimizde; Milli Eğitim Vakfı Merkez Yönetim Kurulu üyelerimiz Ahmet Remzi Sezgin ve Ahmet Gül de yer aldı. Koordinatör Müdürümüz Anaokulu İlkokul Ortaokul Müdürü Rasim Aydoğuş ile Anadolu Lisesi Fen Lisesi Müdürümüz Selahattin Haşlaker’in ev sahipliğinde gerçekleşen törenimizde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunuşunun ardından MEV Merkez Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Temel’in 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Mesajı paylaşıldı. Temel açılış mesajında, “Cennet bir vatanda yaşıyoruz, herkesin gözü üzerimizde. Bu vatanda sonsuza kadar mutlu yaşayabilmemiz için bilgi ve teknoloji toplumu olmak zorundayız. Bu zorunluluğu dikkate alarak daha çok çalışmanız ve kendinizi buna göre yetiştirmeniz en büyük dileğimdir” dedi.
Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Sezgin de törende yaptığı konuşmada öğrencilerimize, “Ailenizi, milletinizi sevin ve onları daima yüceltmeye çalışın… Atatürk ilkelerine bağlı kalarak, ülkemizin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyerek kendinizi adım adım geleceğe taşıyın. Biz size inanıyoruz, siz de kendinize inanın” mesajı verdi.
Anaokulu- İlkokul-Ortaokul Müdürümüz Rasim Aydoğuş ise konuşmasında, “Aileleriniz, biz öğretmenleriniz hatta eğitim sistemimiz sizlerden akademik olarak başarılı olmanızı bekliyoruz. Şunu çok iyi bilmelisiniz ki sadece akademik başarı hiçbir zaman hayat başarısını ya da hayatta mutluluğu vadetmez. Tutku düzeyinde hobilerinizin olması, eleştirel düşünüp sorgulamanız, sanatla, sporla uğraşmanız, gelecek için, çevre için, dünyadaki aç çocuklar için, hayvanlar için kafa yormanız kendinizi gerçekleştirmeniz yolunda katkı sağlayacaktır. Sizleri bu yolda destekleyeceğimize emin olabilirsiniz” diye konuştu.
Daha sonra MEVBORNOVA Orkestrası ve Korosu’nun müzik dinletisi gerçekleşti. 12. Sınıf öğrencimiz Deniz Öğreten Zeybek oyunu sergiledi. Ardından tüm ilkokul ve ortaokul öğrencilerimiz öğretmenleri eşliğinde dans etti. Tören, ilk ders ziliyle son buldu.Etiketler