13 Kasım 2023
Genel
Yeni eğitim öğretim yılına çeşitli seminer ve atölyeler ile başladık

Yeni eğitim öğretim yılına çeşitli seminer ve atölyeler ile başladık

MEV Koleji Özel İzmir Bornova Okulları olarak yeni eğitim öğretim yılına birbirinden değerli akademisyenlerin ve eğitimcilerin verdiği seminer ve atölyeler ile başladık. İki hafta süren hizmet içi eğitimlerle öğrencilerimizin hayatlarında fark yaratabilmek için büyük bir öğrenme süreci yaşadık.

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Hizmet İçi Eğitim ve Hazırlık Çalışmaları Açılış Törenimizi okulumuzun Çok Amaçlı Salonu’nda gerçekleştirdik. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törenimiz, Anaokulu İlkokul Ortaokul Müdürü Koordinatör Müdürümüz Rasim Aydoğuş ve Anadolu Lisesi Fen Lisesi Müdürümüz Selahattin Haşlaker, Müdür Yardımcılarımız ve tüm akademik ve idari personelimizin katılımıyla gerçekleştirildi. Aramıza yeni katılan öğretmenlerimizin rozetlerinin de takdim edildiği törende Rasim Aydoğuş yaptığı konuşmada, Milli Eğitim Vakfı’nın en genç kampüsü olan okulumuzun MEV’in deneyimi ve vizyonu ışığında gelecek becerilerini kazandırmak için emin adımlarla çalıştığını belirterek, eğitimin vücutta ve ruhtaki güzelliği ve mükemmelliği son mertebesine kadar geliştirmek olduğunu ve bu gelişimin emektarları olan öğretmenlere ve destekçileri tüm idari personele sonsuz şükranlarını sunarak yeni eğitim öğretim yılında başarılar diledi. Müzik Öğretmeni Taner Özel ve İngilizce Öğretmeni Serkan Turan’ın müzik performansı sonrası program Koordinatör Müdür Rasim Aydoğuş’un “MEV Kültürü ve Eğitim Felsefemiz” başlıklı sunumu ile devam etti.

  1. yy becerileri ve MEV Bornova Çalıştayı

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Ağustos Ayı Seminer Çalışmaları kapsamında okulumuzda 21 yy. Becerileri ve MEV Bornova Çalıştayı düzenlendi. Koordinatör Müdürümüz Rasim Aydoğuş’un yönetiminde düzenlenen Çalıştay’da, yeni eğitim-öğretim yılında okulumuzda gerçekleştireceğimiz tüm etkinliklerin P21 Çerçevesi sınıflandırması açısından 21. Yy becerilerine ne kadar hizmet edeceğinin analizi gerçekleştirildi.

Etkili öğrenme semineri

Profesyonel Eğitim Uzmanı, Mega Hafıza Türkiye Bölge ve Kanada Ülke Temsilcisi Göksel Ağma Seminer Dönemimize, «Fotografik Hafıza- Beyin Haritaları- Hızlı Okuma Anlama Teknikleri ile Etkili Öğrenme ve Öğretme Yöntemleri» başlıklı sunumuyla katıldı. Öğretmenlerimizin büyük bir ilgiyle katıldığı sunumda, fotografik hafızayı güçlendirme, beyin haritaları oluşturma ve etkili öğrenme konuları üzerinde duruldu. Anaokulu İlkokul Ortaokul Müdürü Koordinatör Müdürümüz Rasim Aydoğuş, sunumun sonunda Göksel Ağma’ya katkıları için teşekkür etti.

Zikzak grup ile kitapların etrafında dolaşma

Ağustos Ayı Seminer Çalışmaları kapsamında Okul öncesi, sınıf, Türkçe ve edebiyat öğretmenlerimiz Zikzak Grup’tan Eğitim Danışmanı Yusuf Çağlayan ile “Bir Kitabın Etrafında Gezinmek” etkinliğinde buluştu. Kitapların sınıf ortamında nasıl aktif kullanabilecekleri ile ilgili çalışmalar yapan öğretmenlerimiz, sorgulama temelli ders tasarımları ile nitelikli metin ve sorular üzerinde fikir alışverişi yaptılar.

FOTO: SEMİNER 1,2,3,4,5,6,7,8Etiketler