Yabancı Dil Eğitimi

Türkiye’de nitelikli eğitimin markası MEV Koleji, yabancı dil eğitiminde de zirvede. MEV Koleji’nde öğrencilerimizin yabancı dil eğitimleri Okul öncesi sıralarında başlıyor ve Liseden mezun olana kadar yoğun bir programla sunuyor. MEV Koleji Yabancı Diller zümresinin deneyimli eğitim kadrosu MEV Koleji’nden mezun olan her öğrencimizin yabancı dil yetkinliklerinin en üst düzeyde olmasını hedefliyor. MEV Koleji Özel İzmir Bornova Okullarında ağırlıklı yabancı dil İngilizce, ikinci yabancı dil eğitimi ise Almanca olarak yürütülüyor.

Avrupa Dil Portfolyosuna uygun olarak hazırlanan İngilizce dil eğitimimiz, öğrencilerimizin yabancı dillerini yaşayarak öğrenmesini hedefliyor. MEV Koleji öğrencilerinin Dünya standartlarında yabancı dil yetkinliğine ulaşmaları için  ulusal ve uluslararası WSC-World Scholar’s Cup, JMUN, MUN, GEF Yaratıcılık Festivali, Destination Imagination, Eğitimsel İngilizce Tiyatro, INGED Drama Festivali, ELT Konferansı, Quiz Show, Spelling Bee, English Day gibi etkinlikler düzenleniyor ve yabancı dil yetkinlik düzeyleri düzenli olarak uluslararası standartlarda ölçümleniyor.

MEV Koleji 21. Yüzyılın globalleşen dünyasında öğrencilerini, iletişim araçlarını doğru ve etkin kullanabilen, çevresindekilere fikir ve düşüncelerini  ana dilinde ya da öğrendiği yabancı dilde rahatça ifade edebilen, eleştirel düşünmeye ve takım çalışmasına açık, sorumluluk bilincine sahip bireyler olarak yetiştirmeyi hedefliyor ve yabancı dil eğitimini zengin görsel ve işitsel araçlara sahip sınıflarda deneyimli eğitim kadrosuyla gerçekleştiriyor.